III Niedziela Wielkanocna

Niedziela Biblijna

14 kwietnia 2024

NIEDZIELA 15.04.2024 R.

1.      Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego tematem przewodnim jest: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Zachęcamy do częstego czytania Pisma św. w ramach osobistej modlitwy.

Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami udziela się wiernemu, który przez pół godziny będzie czytać Pismo Święte, lub gdy nie jest w stanie czytać słucha tego tekstu, gdy jest czytany przez inną osobę lub dociera      do niego dzięki technice „video” lub „audio”.

2.      Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w sobotę o godz. 9.00.

W piątek – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy z okazją                        do spowiedzi św. od godz. 16.30.

4.      Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii w sobotę, 4 maja o godz.11.00. Rocznica I Komunii św., w niedzielę, 12 maja o godz. 11.30.

5.      Zespół Caritas dziękuje za złożone ofiary do skarbonek "Jałmużna Wielkopostna". Zebraliśmy 2034 zł 86 gr i 1 euro, które przeznaczymy dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii.

6.      Dziś, na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, zbiórka przy wyjściu z kaplicy na wsparcie działalności diecezjalnej Caritas oraz w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei” na Hospicjum św. Wawrzyńca i Bursztynową Przystań. Bóg zapłać za wsparcie.

7.      Za tydzień składka na cele inwestycyjne naszej wspólnoty.

8.      Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

9.      We wspólnej modlitwie polećmy Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, dobrodziejów tej wspólnoty parafialnej, zmarłych budowniczych naszej kaplicy, a także śp. zmarłego proboszcza ks. Michała Oksiutę: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

» Archiwum | Pobierz jako PDF